The Edge a Ronnie Wood se pustili do zajímavého projektu

Kytaristi Ronnie Wood z The Rolling Stones a The Edge z U2 spolupracují resp. spíš zaštiťují spuštění nové aplikace pro muzikanty. 

Ta má umožnit celosvětově sdílet hudbu.

 

Podle britské obchodní publikace Music Week dostala název WholeWorldBand.


Aplikace bude fungovat na iPhonech 4, 4s a iPadech 2.

Vyvinuli ji Kevin Godley (10CC) a Andy Wood (Hypergallery, Cubic Motion). Umožňuje hudebníkům sdílet svou práci online.

 

Kevin Godley k tomu řekl: “WholeWorldBand je nový revoluční hudební nástroj, který poskytuje zbrusu novou platformu pro distribuci. Zároveň nabízí příležitost přijímat streamy po určitou dobu. Poslouží dobře už zavedeným muzikantům, kapelám a vlastně komukoliv."

Kromě už zmíněných slavných kytaristů (The Edge, Ronnie Wood) svou troškou do mlýna přispějí i Gavin Friday, Gemma Hayes, Cathy Davey, Mik Pyro (z Republic of Loose) a Liam Ó Maonlaí (z Hot House Flowers).

Aplikace WholeWorldBand bude oficiálně představena ve dnech 25. a 26. února na The Music Show v Dublinu. Od března pak bude možné si ji stáhnout na iTunes.