Rock z domova i ze světa

POZVÁNKA: 30 let kapely PESTILENCE a k tomu dva koncerty v ČR!

Počátky PESTILENCE se datují k neuvěřitelnému r. 1986, kdy na sebe okamžitě upoutali osobitým rukopisem a instrumentální zručností. Brzy se stali jednou z nejvýraznějších a nejrespektovanějších deathmetalových kapel světa, což platí dodnes.

Odečteme-li od letopočtu nadcházejících dvou koncertů v Praze a Ostravě 30 let (plus jeden covidový rok, kdy došlo k odkladu turné, přičteme), dostaneme se do r. 1991, kdy vyšla… ano, Pestilence na tour vyráží s legendou legend a po 30 letech se dočkáme přehrání celého alba „Testimony of the Ancients“!

Progresivní nasměřování a obohacení tohoto alba i o melodičtější složku dostalo na stranu kapely masy fanoušků, až se Pestilence v 90. letech díky „Testimony“ stali nejzásadnější deathmetalovou kapelou Evropy.

Když jim svět ležel u nohou, po čtvrtém albu „Spheres“ (1993) z důvodu nepochopení jejich hudebního vizionářství, kdy death metal futuristicky zfúzovali s jazzem, nastal konec. Pestilence ale poslední slovo neřekli a léta páně 2009 došlo k reunionu, jež přinesl již pět alb.

I když si o určité názorové nestálosti hlavní persony Patricka Mameliho, jemuž se lidi v sestavě střídají jak na běžícím pásu, můžeme myslet cokoli, jedno se mu upřít nedá. Je to riffostroj a muziku nesoucí osobitý rukopis stále dělá skvělou, což dokazuje i poslední, výtečná deska „Exitivm“.

Aktuální návrat PESTILENCE na pódia má však hlavní program jasný – památné album vydané před 30(+1) lety. A nepůjde o nostalgii, „Testimony“ ani po těch letech z lesku vůbec neubylo.

Na obou tuzemských koncertech budou legendárním PESTILENCE sekundovat jejich krajani MISANTHROPIA a tuzemští thrash/deathoví HORRIBLE CREATURES!

Předprodej lístků: www.obscure.cz

Facebook událost Ostrava 25.10. : https://www.facebook.com/events/729058577663266

Facebook událost Praha 26.10.https://www.facebook.com/events/332482731221760

  

 

 

HUDEBNÍ NOVINKY: Larry Mullen si dává v U2 pauzu

Larry Mullen příští rok na turné nevyjede. I kdyby se jeho domovská kapela U2 na koncertní šňůru vydala, což je zatím jenom její záměr a nic víc, bubeník s Bonem, Edgem a Adamem…

HUDEBNÍ NOVINKY: Ozzyho trápí zdraví

Koncerty Ozzyho drží nad vodou. Hudební legenda přiznala, že jeho neustálé zdravotní problémy ho nejen fyzicky, ale i psychicky ničí čím dál víc. Jediné, k čemu se upíná, je…

1 2 3 4 5 6 90 180 269 358