Rock z domova i ze světa

FESTIVALOVÉ NOVINKY: První jména pro Basinfirefest 2023!

První kapely a start předprodeje pro Basinfirefest 2023! 
 
Na stránkách festivalu www.basin.cz byl právě spuštěn předprodej první edice lístků na Basinfire 2023, který má termín 22. - 25. června. Jde o omezený počet 500 lístků za cenu 1790 Kč!
 
Nikdo ale nechce kupovat zajíce v pytli, a tak tu s jeho spuštěním je nejen první kapely, ale i jednoho z headlinerů festivalu. Těmi je v roce 2020 původně oznámená australská mašina Airbourne, která nakonec ze soupisky vypadla a loni nemohla. A tak budou letos na 17. ročník, kde nepochybně, jak je jejich dobrým zvykem, ovládnou podium!
 
Podium ale ovládnou i Pain, elektro-industrial projekt Petera Tägtgrena z Hypocrisy, který po dvou deskách s Lindemann, projektem se zpěvákem Rammstein, zas konečně plánuje unést posluchače do Pain-vesmíru s novou hudbou. Velkou ctí je i získání prog velikánů Queensrÿche. Ti přijedou s novou, fantastickou deskou „Digital Noise Alliance“, která je dalším pokračování v obrození kapely. Novou desku přivezou i thrash klasici TANKARD, kteří se na Basinu představí poprvé a bude to rovnou ke 40. výročí vzniku kapely. Pivo tedy poteče proudem!
 
Pak tu v sestavě jsou The Fialky, kteří více než 20 let stojí v popředí český punkový scény, Labem křtěné Driák s jejich echtovním punk rockem a Frozen Poppyhead, mladou crossover úderku z Českých Budějovic s moderní a groove rytmikou, co se nebojí chytlavých a vzletných melodií.
 
Zůstaňte naladěni, další kapely budou přibývat brzy!
 

HUDEBNÍ NOVINKY: Larry Mullen si dává v U2 pauzu

Larry Mullen příští rok na turné nevyjede. I kdyby se jeho domovská kapela U2 na koncertní šňůru vydala, což je zatím jenom její záměr a nic víc, bubeník s Bonem, Edgem a Adamem…

HUDEBNÍ NOVINKY: Ozzyho trápí zdraví

Koncerty Ozzyho drží nad vodou. Hudební legenda přiznala, že jeho neustálé zdravotní problémy ho nejen fyzicky, ale i psychicky ničí čím dál víc. Jediné, k čemu se upíná, je…

1 2 3 4 5 6 90 180 269 358