Rock z domova i ze světa

HUDEBNÍ NOVINKY: Deset žen v rocku a metalu (které možná neznáte)

Dnes slavíme MDŽ (mezinárodní den žen) a tak je tedy vhodné si připomenout ženy a dívky z rockového a metalového prostředí. Podíváme se ale hlavně na ty, které možná neznáte, ale rozhodně byste měli! 

1. Debbie Gough - zpěv a kytara v kapele HERIOT

Heriot: “The UK scene is so rich with amazing bands –… | Kerrang!

 

Heriot jsme tu měli nedávno možnost vidět a slyšet, dokonce se na ně náš moderátor Frank vydal podívat a natočil z jejich vystoupení reportáž ( https://www.youtube.com/watch?v=le5dlynMUQU&t=18s ). HERIOT si užijí hlavně příznivci tvrdších subžánrů, ale potěší i ty, co hledají rozmanité a barevné hudební polohy. A mladou Debbie se nenechte zmást, když chce, tak umí pořádně říznout do kytary a potrápit hlasivky!

 

2. Caro Tanghe - zpěv v kapele OATHBREAKER

Caro Tanghe - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives

 

Kapela OATHBREAKER sice už moc aktivní není a jejich zpěvačka Caro se spíš potlouká jako host, například u AMENRA, nutno ale podotknout, že zrovna OATHBREAKER a zpěv Cary Tanghe postavil základy pro vokální projev nejedné zpěvačky z moderních sludge/post-metalových kapel. Teď už jen doufat, že někdy v budoucnu dojde k dalším aktivitám OATHBREAKER.

 

3. Natálie Míšová - zpěv v kapele SKYLINE / sólo v NVTVLIE

Nejvíc mě žene dopředu to, že něco chci, říká zpěvačka Natálie Míšová alias  NVTVLIE

Natálie je ve Skyline na postu frontwoman poměrně krátkou dobu, ale dobře ji můžete znát například z její sólové tvorby, kde vystupuje jako NVTVLIE, případně z její předešlé kapely ALL THESE MEMORIES. Natálie bude zároveň naším hostem v pořadu Odposlech Thoma Frödeho a to zítra od 13:00, tak si nezapomeňte naladit :-)

 

4. Monique Pym - zpěv v kapele RELIQA

Sense Music Media

RELIQA je relativně dost mladá kapela z Austrálie a jak je u tamních kapel zvykem, zřejmě jim něco lejí do pití, protože takovou porcí kreativy snad žádný pozemšťan nemůže oplývat. RELIQA si v čele se zpěvačkou Monique Pym razí ladnými kroky cestu do popředí moderní metalové scény a pokud chcete být u zrodu další mladé senzace, tak doporučujeme kapelu bedlivě sledovat.

 

5. Eva Spence - zpěv v kapele ROLO TOMASSI

Eva Spence

Opět kapela, kterou jsme tu měli možnost nedávno vidět a to konkrétně s HERIOT (reportáž z koncertu najdete na našem YouTube kanálu). ROLO TOMASSI jsou dobře zaběhnutou kapelou na poli progresivního metalu a s novinkou Where Myth Becomes Memory útočí na mainstreamovější posluchače a rádiové vlny. Eva Spence v kapele střídá jak extrémní vokály, tak éterické zpěvy, které by se vyjímali i v kvalitním popu.

 

6. Marka Rybin - zpěv v kapele GAIA MESIAH, ex- SKYLINE

ROCKBLOG: Marka Rybin - Gaia Mesiah je prostě Excellent Mistake | iREPORT –  music&style magazine

Marku snad nemusíme představovat, ale kdyby náhodou, zpěvačka kdysi také z kapely SKYLINE se dnes věnuje jen svým domovským GAIA MESIAH. Energická frontwoman byla také hostem pořadu Odposlech Thoma Frödeho a na záznam epizody se můžete podívat zde - https://www.youtube.com/watch?v=IqE7qkuodi8&t=105s&ab_channel=Rockzone105.9.

 

7. Chaney Crabb - zpěv v kapele ENTHEOS

Tomorrow: Watch Entheos Destroy All Humans At Brooklyn's… | Kerrang!

Teď se zase vrátíme k extrémnějším kapelám, konkrétně k formaci ENTHEOS s Chaney Crabb v čele. ENTHEOS jsou aktuálně na turné po Evropě spolu s ARCHSPIRE a dalšími kapelami a zastávku budou mít i 24.3. v pražském Futuru! Skrz takzvané "vocal-playthroughs" videa se ENTHEOS stali virální senzací a aktuálně jsou považováni za velmi respektovanou kapelu na poli technického deathmetalu a Chaney konkrétně za jednu z nejvýraznějších zpěvaček v tomto subžánru.

 

8. Amy Love a Georgia South - NOVA TWINS

Nova Twins interview: the hottest London rock band of the moment | Evening  Standard

Eklektické rockové duo z Londýna není tuzemskému publiku cizí. Krom klubových koncertů se objevily na festivalu Rock For People a na který se letos znovu vrátí! NOVA TWINS jsou zároveň aktuálně nejoblíbenější kapela Toma Morella, kytaristy kapely RAGE AGAINST THE MACHINE. Sám Morello s děvčaty spolupracoval a nelze vyloučit, že se i v budoucnu dočkáme dalších koleborací.

 

9. Lauren Babic - zpěvačka v kapelách RED HANDED DENIAL a CRAZYEIGHTEIGHT

SLIPKNOT – Before I Forget (Cover by Lauren Babic) - YouTube

Lauren je víc, než díky svému působení v kapelách, známá hlavně kvůli nahrávání nejrůznějších vocal coverů na YouTube. Je libo QUEEN, SLIPKNOT, ale třeba taky ADELE v jejím rockovějším podání? Samozřejmě! Její YouTube kanál s více než půl milionem odběratelů nabídne nejrůznější skladby.

 

 

10. Cammie Gilbert Beverly - zpěv v kapele OCEANS OF SLUMBER

160407-01 Oceans of Slumber 084 [Dobber Beverly , Cammie G… | Flickr

Závěrečnou pomyslnou tečkou bude zpěvačka Cammie Beverly z americké kapely OCEANS OF SLUMBER. Ačkoliv mají za sebou OCEANS OF SLUMBER pestrou diskografii plnou kvalitní hudby, až s nejnovějším albem Starlight and Ash získali svoji tvář a vytvořili si svoji škatulku country-doom a to nejen kvůli jejich domovskému Texasu. Cammie disponuje úžasným hlasem a OCEANS OF SLUMBER vřele doporučujeme všem fanouškům a faninkám perfektních zpěvaček.

HUDEBNÍ NOVINKY: Divokej Bill má 2LPíčko

Divokej Bill se veze na vlně úspěchu! Čtvrt století své existence slaví nejen novým albem Bazilišek, ale i našlapaným turné. Na každý z jeho koncertů míří davy lidí. Ale kapela proto…

HUDEBNÍ NOVINKY: Mighty Sounds je tu

Mighty Sounds začíná. Slavný táborský fesťák porbáhající od 23. do 25. června uvítá letos třeba Dog Eat Dog, Nežfaleš, Fast Food Orchestra, SPS, Paddy and the Rats nebo třeba Frank…

HUDEBNÍ NOVINKY: Extreme jsou po 15 letech zpátky

Extreme se vrací na scénu. Americká hardrocková partička se odmlčela na celých 15 let, ale naštěstí si řekla DOST. Tento měsíc vydávají novou desku, která bude podle Garyho Cheronea a…

HUDEBNÍ NOVINKY: Arakain oprášil Apage Satanas

Arakain slaví s fanoušky. Od vydání ikonického alba Apage Satanas totiž letos uplyne přesně čtvrt století. A to se nedá nechat jenom tak. Sbírka třinácti skladeb se dočkala výpravné…

HUDEBNÍ NOVINKY: Imodium jsou zpět!

Imodium hlásí návrat. Čtyři roky po ohlášené pauze se do toho příští rok zase opřou s plnou parádou.  Chlapi se chystají oslavit 20 let své společné hudební existence ve velkém. …

1 2 3 4 5 6 7 92 184 275 366